Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Van Haber

Van ASKF’de neler oluyor?

Van ASKF’de neler oluyor?

Uzun zamandır araştırmasını yaptığım Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) hakkında bir makale kaleme almak istedim ve memleket için elzem bir konu olarak görüyorum.

Öncelikle ASKF’nin ne olduğuna kısaca değinmek isterim. ASKF, Türkiye’de bulunan bütün amatör spor kuruluşlarının çatı örgütüdür.
Dünyada amatör sporun nasıl bir örgüt yapısı içerisinde faaliyet gösterdiğini çok ayrıntısıyla bilmememe rağmen, sportif başarıyı baz alırsak bizim kat kat üzerimizde olması bu yapımızın da çağdaş olgunluğa ulaşmadığını söyleyebilirim.
Bu yazımda, Van’da faaliyet gösteren ASKF’nin çalışmalarını ve içerisinde bulunduğu durumu özetlemek ve yapılmak istenen konuları ele  alacağım.

Araştırmalarım sonucunda ulaştığım bilgileri buradan bir kaç bölümde aralıklarla paylaşacağım.

Öncelikle ASKF hakkında şaşkınlık yaşadığım bir durumla karşılaştığımı belirtmek istiyorum. ASKF’nin seçilmiş mevcut başkanı aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü ve Cengiz Polater’miş. Fakat bazı platformlarda  Ramazan Kıvanç’ın bilinçli olarak başkanlığından bahsedilmesi akıllara durgunluk veriyor.

Ramazan Kıvanç’ın ASKF yönetiminde olduğunu biliyoruz fakat başkanlık görevi yürütmemekteymiş.  Söylediklerim yanlış ise lütfen beni uyarsınlar.

Van kamuoyu adına soruyorum. 
ASKF Van Şube Başkanı kimdir?
Bizler Cengiz Polater’in Başkan olduğunu biliyoruz. Değilse açıklama yapılsın.

Peki Ramazan Kıvanç’ı ASKF Başkanı diye kabullendirmek isteyen-ler kim-lerdir?
Bu iki şahsiyetli isimler neden yıpratılmak isteniyor.

“Herşeye müdahil olmayın”
Bulunduğunuz makam ve mevkinin hakkını verin. Kendi branşınız neyse o alanda hizmet edin.

Son zamanlarda bir çok spor branşında il temsilcilerini belirleme noktasında işe müdahil olduğunu duyduğumuz sporun ağabeyi diye geçinenlerin bu konuda bir insiyatifleri var mı? Bu konuyada el atmışlar ise vay halimize. Sizin işiniz sadece hizmet olsun. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilimize kazandırdığı büyük yatırımlara sahip çıkın. Sahaları temizleyin. Milli formayı giymiş gençlerimize bir zahmet görüşün ve değer verin. Görmezden geldiğiniz bu gençler kime gitsin? Manava mı? Kasaba mı?  Kime gitsinler beyler.!
Herkes kendi branşları ile sorumlu olduğu alanda hizmet etmelidir.
Ziraat branşında olanlarda kendi alanları ile sorumludur.
Özellikle kış döneminde sahaların karla kaplı olduğunu sporcuların ilgisiz kaldığını hep beraber gördük.    Başarısızlığın üstünü örtmek sizin işiniz olabilir, bunu ortaya çıkarmakta bizlerin görevidir.
**
Van ASKF’da, ne hikmetse bir anda üyelik seferberliği başlatıldı. Kimler bu üyeliklerin yapılmasını istedi? Kim ve hangi seçim için üyelikler kabul edildi? ASKF Başkanı Cengiz Polater’in çıkıp kamuoyunu bilgilendirmesi gerekmiyor mu? Bu memleketin futboluna, sporuna emek vermiş spor adamlarını makam uğruna yok etmeyin.
*
Bir gazeteci meslektaşımız sahaların kapalı olmasıyla ilgili bir haber yapıyor, anında ASKF, TFF ve Gençlik ve Spor İl Müdürü yöneticileri arkadaşımızı hedefe koyuyor. Başarısızlıklarınızı artık bu şekilde örtemezsiniz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum, koltuk uğruna Van’ın sporuna ve sporcusuna zarar verenlerden bu kent bıktı!

Böyle devam ederseniz, fayda sağlamadan bu kandırmaca sürer gider. Biz uyandığımızda da başka ülkeler çok daha farklı ve faydalı yapılarla bize el sallarlar.

Not: Bir daha ki yazımda ilimizdeki Futbol İl Temsilciliği hakkında  bir değerlendirmesini yapacağım.

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER