Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA SPOR ZİRVEDE

Urartu medeniyetinin en görkemli

Urartu medeniyetinin en görkemli yapılarından biri olan Ayanis Kalesi’nin zirvesine çıkan kadın sporcular, zumba, pilates ve yoga yaparak ‘Dünya Yürüyüş Günü’ ve ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na dikkat çekti. İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, sporcular zirvede açtıkları pankartlarla farkındalık oluşturdu.

İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren uzman eğitmenler ile sporcular, ‘Dünya Yürüyüş Günü’ ve ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na dikkat çekmek için Ayanis Kalesi’nin zirvesine çıktı. Van Gölü’ne hakim bir tepe üzerinde yaptırılan 2 bin 700 yıllık kalenin ahşap patika yolundan yürüyüş yapan sporcular, daha sonra zirve yaptı. Zirvede zumba, pilates ve yoga yapan sporcular, ardından açtıkları pankartlarla Dünya Yürüyüş Günü ve Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na dikkat çekti. Sporcuların zirvedeki sporu ise renkli görüntülere sahne oldu.

İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman, ‘Dünya Yürüyüş Günü’ çerçevesinde sporcularla bir dizi etkinlik düzenlediklerini belirtti. Diğer taraftan kadın sporcularla Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na da dikkat çektiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Kahraman, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.
“Hem spora hem de Van’ın güzelliklerine dikkat çektik”
İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Savaş Çiçekay ise Ayanıs Kalesi’nin zirvesinde, hem spor etkinliklerine hem de Van’ın güzelliklerine dikkat çektiklerini belirterek, “Belediye bünyesinde hizmet veren antrenör arkadaşlarımız ile sporcu arkadaşlarımızla bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinliğimizde aynı zamanda Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na da dikkat çektik” dedi.
Ayanis Kalesi’nin zirvesinde pilates, yoga ve zumba yaptıklarını söyleyen sporcular ise unutulmaz bir gün yaşadıklarını kaydetti.