Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZİYAFET SOFRASI VAN’DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

Van Gençlik ve Spor

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Osman Nuri Topbaş’ın eseri olan “Ziyafet Sofrası” isimli tiyatro oyunu, Van’lı gençlerle buluştu.

 

Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal karakterlerinin karınlarını doyurmak için gittikleri dergâhta yaşadıkları dönüşümü konu edinen oyunda ikilinin dergâh serüvenleri komik bir dille sahneye aktarıldı. Van’lı tiyatro severlerin büyük beğenisini kazandı. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yurtta kalan öğrenciler ile gençlik merkezindeki kurslara katılım sağlayan gençler için bu tür etkinliklerini desteklemeye ve sanatın çok daha geniş bir tabana yayılmasına katkı sunmaya devam ediyor. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Osman Nuri Topbaş’ın eseri olan “Ziyafet Sofrası” adlı tiyatro oyununu Van’lı gençlerle buluşturdu. Oyun; soğuk bir kış gününde Üsküdar’da yolu bir dergâha karnını doyurmak için gelen Ahmet ve Mehmet’in manevi bir ziyafetle karşılaşmaları ile yeni bir hayatı tanımasını konu alıyor.

10

Ön yargılar ve çekinceler; yılların verdiği alışkanlıklar, bilgisizlikle birleşince iki arkadaşın yaşadıkları büyük değişimi anlatan tek perdelik komedi oyununun yönetmenliğini Osman Doğan yaparken; oyuncular Yunus Emre Obut, İsmail Volkan Ceylan, İsmail Emre Biliciler ve Osman Doğan, oyun boyunca sergiledikleri performansla izleyici gençlerden uzun süren alkışlar ile tam not aldı. İzleyicilere eğlenceli anlar yaşatan 90 dakikalık oyun, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Prof.Dr.Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde sahnelenirken; oyunun bitiminde salonu dolduran Van’lı gençler tiyatro severler, performansları dolayısıyla oyunda rol alan tiyatro oyuncularını uzun bir süre ayakta alkışlayarak fotoğraf çekmek için kuyruklar oluşturdular.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, “Medeniyetimizin ve güzel ülkemizin fikir ile düşünce hayatına katkı yapan tüm değerlerimizi, elimizden geldiğince Van’lı gençlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu akşamda özel bir oyunumuzu gençlik merkezi ve yurtlarımızda kalan gençlerimizle buluşturduk.

Ziyafet Sofrası isimli tiyatro oyunumuza beklediğimizin çok üstünde bir seyirci kitlesinin katılım sağlaması, gençlerimizin böyle güzel ve hayatımıza yön verecek bir konuyu ele alan bu güzel ve bir o kadar da anlamlı tiyatro oyununa bu denli yoğun bir katılım sağlayan tüm gençlerimize, misafirlerimize ve bu tiyatro oyununun ilimizde sahne almasında emeği geçen tüm herkese ilimiz adına çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.