Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van’da demir korkuluklara sıkışan kedi kurtarıldı

Van’da bir apartmanın bodrum penceresinin demir korkuluklarına sıkışan kedi, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Van’da bir apartmanın bodrum

Van’da bir apartmanın bodrum penceresinin demir korkuluklarına sıkışan kedi, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.
Sabah saatlerinde korkuluklara sıkışan çaresiz kediyi temizlik ekipleri fark etti. Kendinin sıkıştığını gören ekipler İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler demir korkulukları demir testereyle keserek kediyi yara almadan kurtardı. Kontrollerin yapılması üzerine Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kaldırılan kedinin sağlık durumunun iyi olduğu belirlenerek salıverildi.

 

“Kedinin durumu iyi”
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli Adem Yazıcı, kurtarılan kedinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Yazıcı, “Temizlik yapan arkadaşlarımız bölgede temizlik yaparken, bir evin bodrum katın penceresinde sıkışan bir kedi gördüler ve bize haber verdiler, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri olarak hemen olay yerine intikal ederek kediyi olduğu yerden kurtarmak için çalıştık. Kedinin durumu iyiydi, iki demir arasına sıkışmıştı, bu demirleri kendi imkanlarımızla demir testere ile kediye zarar vermeden kesip kediyi oradan kurtardık. Kediyi mahsur kaldığı demir korkuluklardan kurtardıktan sonra Van Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdük, orada veteriner hekim tarafından yapılan kontrollerde kedinin hiçbir sağlık problemi olmadığını öğrendik ve kediyi aldığımız bölgeye geri bıraktık” dedi.