Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OZAN BALCI’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Van Valisi ve Büyükşehir

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ozan Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi,

Ülkemizin birlik ve beraberlik ruhunu perçinlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlamanın, bu anlamlı gün vesilesiyle millet olarak gösterdiğimiz dirayet, kararlılık ve vatan sevgisi ile milletimizin birlik ve beraberliğini her zaman koruyacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi, milletimizin iradesine ve demokrasimize yönelik büyük bir tehdit olmuştur. Ancak, milletimiz bu karanlık girişime karşı kenetlenmiş, tankların önüne göğsünü siper etmiş ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmıştır. Aziz milletimizin bu destansı direnişi, demokrasimizin önündeki engelleri kaldırmış ve birlik ruhunu güçlendirmiştir.

Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılmakta ve tüm Türkiye genelinde anma etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde demokrasiye sahip çıkmanın önemi vurgulanmakta, şehitlerimiz anılmakta ve gazilerimize minnet ve şükranlarımız sunulmaktadır.

Bu vesileyle, vatanımızın bekası uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Onların kahramanlıkları ve fedakarlıkları, milletimize her zaman ilham kaynağı olacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ruhunu her zaman canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesine, demokrasimizin pekişmesine ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunmasına yönelik her türlü çabayı sürdüren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, milletimizin birlik ve beraberlik içinde nice güzel günler geçirmesini temenni ediyorum.