Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van Milletvekili Kayatürk’ten Avrupa’nın kalbinde tarihi konuşma

AK Parti Van Milletvekili

AK Parti Van Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Burhan Kayatürk, Avrupa’nın kalbinde batılı ülkelerin iki yüzlülüklerini yaptığı tarihi konuşmayla yüzlerine tokat gibi vurdu.

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İspanya’nın başkenti Madrid’de 70’incisi düzenlenen Avrupa Parlamentosu COSAC Genel Kurul Toplantısı’na katılarak Türkiye’yi temsil etti. Kayatürk, burada tarihi bir konuşma yaparak batılı ülkelerin ikiyüzlülüklerini tokat gibi yüzlerine çarptı.

 

Toplantının nihai taslak sonucunu gördüğünü ifade eden Burhan Kayatürk, “Ne yazık ki İsrail ve Filistin hakkında yazılanlar haksızlıktır. Avrupa parlamentoları ve liderlerinin eylemleri Avrupa halkı tarafından takdir edilmiyor. Avrupa halkı sokaklarda. Sadece İsrail’in işlediği cinayetlere değil, aynı zamanda batılı liderlerin ve parlamentoların İsrail cinayetlerine verdiği destek ve eylemlere de karşı çıkıyorlar. Avrupa halkı ve tarih bu eylemleri ve sorumlularını asla kabul etmeyecek ve asla affetmeyecektir” dedi.

 

WhatsApp Gorsel 2023 11 29 saat 10.01.06 bfc1f6fa

Ukrayna’nın bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü için verdiği mücadeleyi güçlü bir şekilde desteklediklerini de dile getiren Kayatürk, “Rusya ile çok büyük ticari ilişkilerimiz ver. Maalesef özellikle Rusya’nın doğalgaz ve petrolüne büyük bir bağımlılığımız bulunmaktadır. Ancak biz Ukrayna’nın işgaline karşı olduğumuz gibi kırım işgaline de her zaman karşıydık. Aynı zamanda bu salonda herkesin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı olduğunu da görüyoruz. Hepinizi tebrik ediyorum. Fakat aynı zamanda herkesin İsrail’in Filistin topraklarını işgal ettiğinin farkında olmasını rica ediyorum. İsrail son 40 günde Gazze’de 15 bine yakın çocuk, kadın ve sivili öldürdü. Bu nedenle Avrupa ve Avrupa Birliği’nden İsrail’in Filistin’de ve Gazze’de durdurulması için tek ve güçlü bir ses olmasını talep ediyorum” diye konuştu.