Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van Haber! VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ12 VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE ETTİ

Van Büyükşehir Belediyesi, düşük

Van Büyükşehir Belediyesi, düşük gelirli 12 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye etti.

 

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, e devlet kapısı ve bizzat başvuru yapan 6 çocuk ve 6 yetişkin olmak üzere 12 vatandaşa tekerlekli sandalye verdi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapan vatandaşlara manuel tekerlekli sandalye verildi. Başvuruları büyük bir titizlikle değerlendirilen ailelerin yerinde tespitleri yapılarak, raporları komisyona sunuluyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından özellikle düşük gelirli ailelere öncelik verilerek tekerlekli sandalye yardımı yapılıyor. Bu kapsamda 2023 yılı içerisinde başvurusu alınan 12 engelli vatandaşın tekerlekli sandalyeleri Belediye Hizmet binasında teslim edildi.

Sandalyelerini teslim alan aileler büyük bir mutluluk yaşarken, engelli vatandaşların yanında olan ve her türlü desteği sağlayan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’ya teşekkür etti.

Van Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında da 33 vatandaşa tekerlekli sandalye, 14 aileye ise medikal malzeme yardımında bulundu.