Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van esnafı sorunlarını ‘Millet İttifakı’ adaylarına anlattı

Millet İttifakı’nın Van milletvekili

Millet İttifakı’nın Van milletvekili adayları, il başkanları ve yöneticileri çarşı esnafını ziyarete ederek esnafın sorunlarını dinledi.

Milletvekili aday listelerinin kesinleşmesi ile birlikte sahaya inen Millet İttifakı Van adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimlere kısa bir süre kala sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmama iddiasıyla çalışmalarını sürdüren ittifak adayları, il başkanları ve partililer Rus pazarı ile Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret etti.

RUS PAZARI ESNAFINA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Milletvekili adayları, ittifak partisi başkanları ve partililer ilk olarak kısa süre önce yangın sebebiyle birçok esnafın mağdur olduğu Rus Pazarı esnafını ziyaret etti. Esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten adaylar, yaraların kısa sürede sarılması temennisinde bulundu.

İTTİFAK ADAYLARINA DESTEK
Adaylar daha sonra iki gruba ayrılarak Cumhuriyet Caddesi esnafını gezdi. Vatandaşın ve esnafın ilgisiyle karşılaşan adaylar sorun, talep ve önerileri dinledi. Esnaflar yaşanan pahalılık nedeniyle artık iş yapamaz hale geldiklerini ve değişimin artık kaçınılmaz olduğunu belirtti. Vatandaşlarla ayaküstü sohbet eden adaylar seçim için destek istedi. Vatandaşlar ise hak, hukuk, adalet kavramlarının içinin boşaltıldığını, ekonomik krizin had safhada olduğunu, ittifak adaylarına ve millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi.

ADAYLAR ŞEHRİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ
Adaylar şehrin kronik sorunlarının çözüleceği bir Van için çalışacaklarını, çocukların yatağa aç girmediği, anne ve babaların gelecek kaygısı yaşamadığı, tarım ve hayvancılık alanında üretimin olduğu, turizmin hak ettiği yere geldiği, gençlerin işsiz kalmadığı, öğrencilerin okul ve yurt sorunu yaşamadığı, esnafın, sanayicinin, memurun herkesin yüzünün güldüğü, zamların ve hayat pahalılığının sona erdiği bir sistemin inşası için çalışacaklarını söyledi.

Son olarak Beşyol’da bulunan Dabbağoğlu Parkı’nda vatandaşlarla gruplar halinde sohbet eden adaylar CHP Van İl Başkanlığı’na geçti. Program burada son buldu.