Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN HAYVAN BARINAĞI SOKAK HAYVANLARINA ŞİFA DAĞITIYOR

Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan

Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 2023 yılının ilk altı ayında 6 bin sokak hayvanını tedavi etti. Besleme çalışmalarını sürdüren ekipler, 100 ton mama dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Sıhke Gölü kıyısında 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve modern görüntüsüyle dikkat çeken Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi her yıl binlerce sokak hayvanına yuva olup şifa veriyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Merkez, Ultrason cihazı, Röntgen cihazı, Fizik tedavi ünitesi gibi en modern veteriner medikal cihazlarla hizmet sağlarken, bünyesinde aşılama odaları ve barınaklar da bulunduruyor.
6 veteriner hekim ve 40 personelin görev yaptığı merkez, yaptığı başarılı çalışma vatandaşlardan büyük takdir topluyor.

ALTI AYDA 6 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ
2023 yılının ilk altı ayı itibari ile ekiplerin taramaları sonucu cadde sokaklarda yaralı halde bulunan, vatandaşların ihbarları sonucu hayvan ambulanslarıyla merkeze getirilen 6 bin sokak hayvanı tedavi altına alındı. Tedavileri tamamlanarak sağlığına kavuşan sokak hayvanları alındıkları bölgelere geri bırakılıyor.

ALTI AYDA 100 TON MAMA DAĞITILDI
Van’da kent merkezi başta olmak üzere beslenme noktalarına kedi ve köpekler için günlük mama bırakılmaya devam ediyor. Çalışmalarını sürdüren ekipler besleme odakları ve hayvanların bulunduğu alanlara 100 ton mama bırakarak yeni bir rekora imza attı.

7 BİN SOKAK HAYVANINA AŞI YAPILDI
Toplum sağlığı açısından sıkıntı yaşanmaması için çalışmalarını sürdüren Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 6 ay içerisinde 7 bin sokak hayvanına aşı yaptı.

4 BİN SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI
Kısırlaştırma çalışmalarına da devam eden Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi altı aylık süreçte 4 bin sokak hayvanını ücretsiz bir şekilde kısırlaştırıldı.  Kısırlaştırılan sokak köpeklerine ayrıca veteriner hekimler tarafından aşılama ve küpeleme işlemleri de yapıldı.