Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSALDA YOLLARIN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsalda

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yolların altyapısını güçlendirmek ve olası sel olaylarında yolların zarar görmemesi için başlattığı kutubaks, menfez ve koruge boru çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki yolları daha güvenli ve konforlu hale getirmek için var gücüyle çalışıyor. Bu kapsamda bir yandan grup mahalle yollarında sıcak asfalt ve beton yol çalışmaları devam ederken, bir yandan da kırsal mahalle yollarında başlatılan altyapı ve üstyapı çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca belediyenin idari işgücü ile yürütülen çalışmalarda kırsal mahalle ve arazi yollarında, genişletme, reglaj, stabilize, kutubaks ve menfez çalışmaları gerçekleştirilerek, yollar olası sel ve su taşkınlarına karşı daha korunaklı hale getiriliyor.

Sezon başından bu yana hummalı bir şekilde çalışan ekipler, birçok noktadaki çalışmalarını tamamlarken, Bahçesaray ilçesi Kartal, Güneyamaç mahalleleri, Özalp ilçesi Emek Mahallesi, Tuşba ilçesi Otluca mahallesi ile Başkale ilçesi Yurttepe-Güvendik grup yolunda menfez ve kutubaks çalışmaları ise devam ediyor.

Ayrıca Özalp ilçesi Balçıklı, Çamurlu mahalleleri, Erciş ilçesi Akbaş, Aşağı Çökek, Yoldere, Kekliksırtı mahalleleri, Başkale ilçesi Köprüağzı, Oğulveren, Gelenler mahalleleri, Çatak ilçesi Uzuntekne ve Narlı mahalleleri, Gürpınar ilçesi, Dikbıyık, Sıcaksu, Taşlıyazı, Mahalleleri Tuşba ilçesi Akçift ve  Aşit mahalleleri, Muradiye ilçesi Beydağı ve Alkasnak, Mahalleleri, Saray ilçesi Sırımlı Mahallesi, Gevaş ilçesi İnköy Mahallesi ve Çaldıran ilçesi Gülderen Grup Mahalle yolu gibi 10’larca noktada ise çalışmalar aralıksız bir şekilde sürüyor.

13 ilçedeki yol ve asfalt çalışmaları sezon sonuna kadar devam edecek.