Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN EVLERDE SAHNE KURUYOR

Van Büyükşehir Belediyesi bakıma

Van Büyükşehir Belediyesi bakıma muhtaç ve engelli çocuklar için evlerde Hacivat-Karagöz gölge oyunu sergiliyor.

Çocuk ve gençlerin gelişimi için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi engelli bireyler içinde örnek oluşturabilecek bir çalışmayı hayata geçirdi. Okula gidemeyen sosyal bir etkinliğe katılamayan bakıma muhtaç ve engelli çocuklar için evlerde Hacivat-Karagöz gölge oyunu sergiliyor. Engelli bireylerin evlerine giderek sahne kuran sanatçılar burada gölge oyunu sahneleyerek çocukların keyifli saatler geçirmesini sağlıyor. Hacivat-Karagöz oyununun geldiğini duyan komşu çocukları da engelli bireylerin evlerine giderek arkadaşları ile birlikte bu mutluluğa ortak oluyor.

Projenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten 2 engelli çocuğu bulunan 52 yaşındaki Naciye Manga, “Çocuklarım için evime sahne kurup Hacivat-Karagöz oyunu sergilendi. Çocuklarım oyun oynanırken çok mutluydular arkadaşlarıyla gülüp eğlendiler. Bizimde yüzümüz onlarla birlikte güldü. Ben bu güzel destek için Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Böyle bir projede yer almanın kendisini de çok mutlu ettiğini belirten Kültür Bakanlığı Hacivat-Karagöz Sanatçısı Mahmut Salcan ise “Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan Balcı’nın talimatları doğrultusunda Van’da ki tüm okullara giderek öğrencilere Hacivat-Karagöz oyunu sergiliyoruz. Yine okula gidemeyen hasta, bakım muhtaç, engelli çocuklarında evlerine giderek sahne kuruyoruz. Onların mutluluklarına ortak oluyoruz. Böyle bir projede olmak hem beni çok duygulandırıyor hem de çok mutlu ediyor” dedi.