Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNDE VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş

Van Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ilk gününden itibaren deprem bölgesinde yoğun bir çalışma yürütüyor.

 

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın koordinasyonunda depremin yaşandığı 6 Şubat tarihinden itibaren afetten etkilenen vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat ile 19 Şubat tarihleri arasındaki 14 günlük faaliyetlerini paylaştı. Arama-kurtarmadan, lojistik desteğe, yardım dağıtımından, cenaze nakil işlemlerine,  psikososyal destekten, çadır ve konteyner kentlerin altyapısı ve kurulumuna kadar her alanda canla başla çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması için geceli gündüzlü çalışıyor.

İki haftalık süreçte Büyükşehir Belediyesi’nden 946 personel görevlendirilirken, mevcutta 395 personel, 359 iş makinesi ve araç ile çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

ARAMA-KURTARMA EKİPLERİMİZ 67 VATANDAŞIMIZI ENKAZLARDAN SAĞ OLARAK KURTARDI

İlk etapta görevlendirilen 26 kişilik arama kurtarma ekibimiz, 11 enkaz alanında çalışma yaparak, 17 vatandaşımızı sağ olarak kurtardı. Daha sonra Malta ve Filistin arama kurtarma ekipleri ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda ise enkazlardan 50 vatandaşımız daha sağ olarak kurtarılırken, 70 vatandaşımızın ise cansız bedenine ulaşıldı. Büyük bir özveriyle yapılan çalışmalar sonucunda toplamda enkazlardan 67 vatandaşımız sağ olarak kurtarılarak hastanelere nakli sağlandı.

134 BİN 760 YARDIM KOLİSİNİ DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRDIK

Bir yandan yardım çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, bir yandan gelen yardımları afetzede vatandaşlarımıza ulaştırmak için adeta zamanla yarıştı. Malatya’da, 62 Pick-up ile 3 bin 749 ring seferi yapan ekipler, 134 bin 760 yardım kolisini afetzede vatandaşlarımıza ulaştırdı. Büyük bir fedakârlıkla çalışan personellerimiz ayrıca 238 TIR, 5 kamyon ile 8 kamyonet yardım malzemesini de depolara boşaltarak, vatandaşlara zamanında ulaşmasını sağladı.