Van escort

DOLAR28,9180% 0.12
EURO31,1425% -0.27
STERLIN36,3227% -0.3
FRANG33,0340% 0.07
ALTIN1.883,22% 0,45
BITCOIN1.281.6911.209

Van Büyükşehir Belediyesi 90 Temizlik personeli alacak

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Van Büyükşehir Belediyesi 90 Temizlik personeli alacak

Van Büyükşehir Belediyesi, Belvan Ulaşım bünyesinde çalıştırılmak üzere Cami bakım ve temizliği, park ve bahçelerin temizliği, mezarlıkların temizliği, yolların temizliği, kaldırımların temizliğinde ve sahipsiz hayvanların bakımı ve temizliği vb. diğer işlerde çalıştırılmak üzere 90 Temizlik personeli alacağını duyurdu.

 

Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi olan Belvan Ulaşım San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde; Büyükşehir Belediyemizin yetki alanlarında bulunan Cami bakım ve temizliği, park ve bahçelerin temizliği, mezarlıkların temizliği, yolların temizliği, kaldırımların temizliğinde ve sahipsiz hayvanların bakımı ve temizliği vb. diğer işlerde çalıştırılmak üzere 90 (doksan) adet Temizlik personeli alınacaktır.

 

İstihdam edilecek olan 90 adet temizlik personelleri içinden; 82 adet erkek8 adet kadın personel alımı yapılacaktır.

Başvurular 02.06.2022–05.06.2022 tarihleri arasında sadece internet üzerinden online olarak https://kariyer.van.bel.tr adresine yapılacaktır. Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İnternetten alınacak başvurular için son tarih 05 Haziran 2022 Pazar günü saat 17.00 olacaktır.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan Belvan Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine alımı yapılacak olan 90 mevsimlik (5 ay 29 gün) temizlik personeli alım duyurusu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacaktır. İlanımız liyakat ve şeffaflık ilkesi gözetilerek hazırlanmış olup; işe alımlar noter huzurunda kura usulüyle yapılacaktır.

Yapılacak olan kura çekilişi sonucu mevsimlik temizlik personeli alımı için;

  • 82 Adet Erkek Temizlik İşçisi-Asil / 82 Adet Erkek Temizlik İşçisi-Yedek
  • 8 Adet Kadın Temizlik İşçisi-Asil / 8 Adet Kadın Temizlik İşçisi-Yedek aday belirlenerek görevlendirmeleri yapılacaktır.

Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi olan Belvan Ulaşım San. Tic. Ltd. Şti.’ne alınacak 90 (8 Kadın 82 Erkek) adet mevsimlik (5 ay 29 gün) temizlik personeli için aranan genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

  1. TEMİZLİK İŞÇİSİ MÜRACAAT KOŞULLARI:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. İlan tarihi itibari ile 20 ile 35 yaş arasında olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4.    Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, tefecilik, kasten yaralama (üst soya-alt soya-eşe- kardeşe beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye- kadına- çocuğa karşı işlenen) suçlarından mahkûm olmamak.

5. Askerlik durumu itibarıyla;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

6. 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve şehirlerarası seyahat görev engeli bulunmamak.

7. Arşiv araştırması yapılmış olmak.

8. En az ilkokul mezunu olmak.

9. İlan tarihi itibari ile Van nüfusuna kayıtlı olmak veya Van İli sınırlarında en az 2 yıldır ikamet ediyor olduğunu gösteren tarihçeli yerleşim yeri belgesi (e-devletten alınacak) sunmak.

10. Herhangi bir kronik rahatsızlığın ve insan iş gücü ile yapılması planlanan işleri yapmak için herhangi bir engel durumunun olmadığına dair güncel sağlık raporu sunmak.

11. Van Büyükşehir Belediyesinde  ve iştiraki olan şirketlerinde ilan tarihinden geriye 6 ay boyunca çalışmamış olmak.

  • TEMİZLİK İŞÇİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1. Bir adet fotoğraflı öz geçmiş.

2. Öğrenim Durumunu Gösterir Belge

3. Adli Sicil Kayıt Belgesi (karekodlu olacak)

4. Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Diğer Belgeler İşe Başvuru esnasında idarece belirlenerek istenilecektir.

NOT: İstenen belgeler https://kariyer.van.bel.tr adresine gönderilecektir. Alınan veriler Kişisel Verilerin Korunması Kanununun  ilgili hükümleri kapsamında işlenmektedir. (Başvurular fiziki olarak kabul edilmeyecektir.)

GÖRÜŞME BİLGİLERİ

1. Komisyon tarafından başvuru yapan adayların başvuru kriterlerine haiz olup olmadıkları tespit edilecektir. Başvuru kriterlerine haiz olduğu tespit edilen adaylar 07 Haziran 2022 Salı günü saat 15:00’da Van Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet binasında Noter huzurunda yapılacak kuraya alınacak ve kura sonucunda asil ve yedek adaylar belirlenecektir.

2. Noter huzurunda yapılacak kura çekimi Büyükşehir Belediyemizin resmi web sayfasında canlı olarak yayınlanacaktır. Adaylar kura çekilişini canlı yayından takip edebilecektir.