Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ BALCI İLE MİLLETVEKİLLERİ KAYATÜRK VE TÜRKMENOĞLU TUŞBA BELEDİYESİ’NİN YATIRIMLARINI İNCELEDİLER

Van Valisi ve Büyükşehir

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekilleri; Tuşba Belediyesi’nin tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımlarını incelediler.

Van Valisi Dr. Ozan Balcı ile beraberinde bulunan AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Kayhan Türkmenoğlu ile AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli Tuşba Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı ve kazandıracağı projelerini yerinde incelediler.

İlk olarak Şemsibey, İskele ve Bardakçı mahallelerinin sınırlarında yer alan 717 bin 212 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ve bölgenin en büyük millet bahçesi olma özelliğine sahip ‘Tuşba Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Vali Balcı ve beraberindekiler akabinde İstasyon Mahallesi’ne geçtiler. Burada Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ‘Başarı Ödülü’ne layık görülen Tuşba Belediyesi’nin 14 işyeri ve sosyal donatılardan oluşan ‘Bedesten Çarşısı’ projesini incelediler. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen Bedesten Çarşısı’nı da gezen Vali Balcı ve beraberinde bulunan AK Parti Van milletvekilleri Kayatürk ile Türkmenoğlu; Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’dan proje hakkında bilgi aldılar.

Vali Balcı ve beraberinde bulunan milletvekilleri Kayatürk, Türkmenoğlu ile Van YYÜ Rektörü Şevli ve AK Parti İl Başkanı Güray daha sonra Tuşba Belediyesi’nin Van Erciş Karayolu üzerinde bulunan kampüs alanına geçtiler. Tuşba Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile yapımını tamamladığı ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ ve ‘Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nda da incelemelerde bulunan heyet aynı alanda inşaatı devam eden Tuşba Kaymakamlığı Hizmet Binası İnşaatında da incelemelerde bulundular.

Yaptıkları incelemelerin ardından Başkan Akman’ın makamına geçen Vali Balcı ve beraberindekiler, belediye faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra ayrıldılar.