Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN RAMAZAN ÖNCESİ DENETİMLER BAŞLADI

Tuşba Belediyesi ekipleri, Ramazan

Tuşba Belediyesi ekipleri, Ramazan ayı öncesi ilçe genelinde bulunan unlu mamullerin üretim yerleri ile fırınlarda denetim yaptı.

Halkın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda üretilen ürünlere ulaşmasını sağlamak amacıyla denetimlerini artıran Tuşba Belediyesi ekipleri; unlu mamullerin üretim yerleri ile fırınları tek tek denetleyerek, çalışanların maske, bone ve eldiven gibi kullanması gereken malzemeler ile kılık kıyafetine ve kişisel temizliklerine varana kadar hepsini kontrol etti. Ekmeği tartarak gramajını ve üretimde kullanılan mamullerin son kullanma tarihlerini de kontrol eden ekipler, işletme sahipleri ve çalışanları hijyen konusunda bilgilendirdi.

Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile denetimlerine ara vermeden devam ettiklerini dile getiren Zabıta Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, Tuşbalıların huzurlu ve sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmeleri için fırınları denetlediklerini söyledi. Sofraların vazgeçilmezi olan ekmeğin hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Yertürk, “Vatandaşlarımızın daha sağlıklı gıda tüketimini sağlamak için sürekli sahadayız” dedi.