Van escort

DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.601.979-0.53

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE ‘AFETLERDE TEMEL İLK YARDIM UYGULAMALARI’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE ‘AFETLERDE TEMEL İLK YARDIM UYGULAMALARI’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Tuşba Belediyesi, kaza, yangın ve olası doğal afet durumlarında ilk müdahaleyi yapabilme kabiliyeti kazandırmak için personele yönelik ‘Afetlerde Temel İlk Yardım Uygulamaları’ eğitimi verdi.

Tuşba Belediyesi’nin, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Afetlerde Temel İlk Yardım Uygulamaları’ eğitimi belediye meclis salonunda düzenlendi. Belediye Başkanı Salih Akman, başkan yardımcıları, birim müdürleri başta olmak üzere tüm personelin 3 ayrı grup halinde katıldığı eğitim seminerini İl AFET Müdürlüğü Afet Eğitmeni Sevinç Aykal tarafından verildi.

Afetlerde ilk yardımın önemine değinen Aykal, yaşamsal faaliyetlerin durması halinde uygulanacak ilk yardımın insanlığa olan bir hizmet borcu olduğu söyledi. Aykal, ilk yardımın herhangi bir kaza anında sağlık görevlilerinin tıbbi yardım da bulununcaya kadar yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlamak, hasta veya yaralının durumunun kötüleşmesini engellemek ve iyileştirmeyi kolaylaştırmak gibi yaşamı büyük ölçüde etkileyen bir ehemmiyeti bulunduğu dile getirdi.

Çocuk ve yetişkinlere yapılan ilk yardımda dikkat edilecek hususlar ile yaralanma, kırık çıkık, burkulma olayları, bayılma ve koma gibi konular personele hem pratik hem de uygulamalı olarak anlatıldı.