Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN, ‘MİRAÇ KANDİLİ’ PROGRAMI

Tuşba Belediyesi, Miraç Kandili

Tuşba Belediyesi, Miraç Kandili dolayısıyla kadınlara özel düzenlediği programda; asrın felaketinden hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

Tuşba Belediyesi, tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yıl dönümüne denk gelen ‘Miraç Kandili’nde asrın felaketinden hayatını kaybeden deprem şehitlerini unutmadı. Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde kadınlara özel gerçekleştirilen Miraç Kandili programı; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sinevizyon gösterisinin yapıldığı, Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu programda; kadınlar, dua ve tefekkür vesilesi olan bu mübarek günde bol bol dua etti.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Sakal-ı Şerif’inin de ziyarete açıldığı programda bol bol dua eden ve ibadet ile geçiren kadınlar Sakal-ı Şerif ziyaretine büyük ilgi gösterdi.

Belediyenin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kadınlara özel ‘Kandil Programı’ bu yıl da dolu dolu geçti. Programın sonunda katılımcılara Kandil Simidi dağıtıp, çeşitli ikramlarda bulundu.