Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN, FIRIN VE MARKET DENETİMLERİ

Tuşba Belediyesi ekipleri, ilçede

Tuşba Belediyesi ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın ve marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Ramazan’ın gelmesi ile birlikte Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri doğrultusunda halk sağlığının korunması adına periyodik olarak gerçekleştirdikleri denetimlerini artıran Tuşba Belediyesi ekipleri, Başkan Yardımcısı Necati Yertürk öncülüğünde ilçe genelinde bulunan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketler ile unlu mamuller üzerine faaliyet gösteren fırınlarda denetim yaptı. Ekipler, fırınlarda üretilen ekmeklerin gramajlarının uygunluğu ile tarife ve fiyat listelerinin güncelliğini kontrol ettiler.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında market raflarını tek tek inceleyen ekipler, ürünlerin son kullanma tarihi ile raf ve kasa fiyatlarını inceleyerek birbirine uyup uymadığına özellikle dikkat ettiler.

Her zaman ilçe halkının sağlığını ön planda tutan bir belediye olarak hizmet etiklerini kaydeden yetkililer, “Bu sebeple Tuşba Belediyesi ekipleri olarak Başkanımız Salih Akman’ın direktifleri ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizi artırdık” dedi.