Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUŞBA BELEDİYESİ, JANDARMA VE POLİS İLE BİRLİKTE BOĞULMALARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARIYOR

Tuşba Belediyesi ekipleri; jandarma

Tuşba Belediyesi ekipleri; jandarma ve polis ekipleri ile birlikte Van Gölü sahilinde piknik yapan vatandaşlara el broşürleri dağıtarak suda boğulmalara karşı uyarıyor.

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarında yaşanan artış ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi; Van’da da boğulma vakaları arttı. Tuşba Belediyesi ekipleri, jandarma ve polis teşkilatları ile birlikte; serinlemek amacıyla Van Gölü’ne girilmesi sonucu yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla sahilde piknik yapan vatandaşlara ‘Şakalaşmak amacıyla suya girilmez’, ‘Dip çekimi Fazladır’, ‘Akıntı fazlalığı nedeniyle boğulma riski fazladır’ şeklinde uyarı ile boğulma vakalarına şahit olunması durumunda yapılması gerekenlerin yer aldığı el ilanları dağıttı.

Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatları ile Van Gölünün Çarpanak Adası bölgesi ile bataklık, uçurum ve sığ olan yerlerine ‘Bu alanda yüzmek tehlikeli ve yasaktır’, ‘Acil durumlarda 112’yi arayın’, ‘Uyarılara uymayanlar hakkında 5326 sayılı kanuna göre idari yaptırım uygulanır’ şeklinde uyarı levhaları da asan Belediye Ekipleri, yaşanması muhtemel suda boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi ve bu tür üzücü olayları asgari seviyeye indirilmesi maksadıyla vatandaşları bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini söylediler. Ekiplerin çalışmaların yaz sezonu boyunca devam edeceğini kaydettiler.