Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TUŞBA BELEDİYE BALKANI SALİH AKMAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

BAŞKAN AKMAN’IN. ‘KADİR GECESİ’

BAŞKAN AKMAN’IN. ‘KADİR GECESİ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman; rahmet ve bağışlanma ayı olan Ramazan Ayı’nı son günlerini yaşarken, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen ‘Kadir Gecesi’ne erişmenin manevi huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, bu müstesna geceye ulaşmanın manevi huzurunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Akman, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz şu günlerde bu mübarek gecelerin bizler için önemi büyüktür” dedi.

Bu gecenin kıymeti ve ehemmiyeti saymakla bitmediğini anlatan Başkan Akman, “Kadir Gecesi, insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gecelerin en önemlisidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), faziletine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir” ifadelerini kullandı.

Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu müstesna geceyi, Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretine nail olmak için önemli bir fırsat olarak değerlendirmek gerektiğini dile getiren Başkan Akman, “Bu mübarek gecede depremzede kardeşlerimize dualarımızı eksik etmeyelim. Başta Tuşbalı hemşehrilerimizin ve tüm İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin bütün insanlığa huzur, mutluluk getirmesini, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.