Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ

İpekyolu Belediyesi, obeziteyle mücadele

İpekyolu Belediyesi, obeziteyle mücadele kapsamında yeni bir çalışma başlattı.
İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü koordinesinde uzman eğitmenler eşliğinde sağlıklı ve bilinçli bir şekilde obezite ile mücadele etkinliği 16 Ocak 2023 tarihinden itibaren başlıyor.

Yapılacak çalışma ile alanında uzman Doç. Dr. Özkan YILMAZ’ın koordinatörlüğünde kadınlarımızın sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kilo vermeleri amaçlanıyor. Konu ile ilgli bir açıklamada bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Sağlıklı yaşam için harekete geç sloganı ile sosyal bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Obezite, 21. yüzyılın küresel boyutta en önemli halk sağlığı sorunların birisidir. Obezite ile mücadeleyi Sağlık Bakanlığı ile Türkiye’nin en büyük mücadelelerinden biri olarak görüyoruz. Fazla kilo insanların yaşam kalitesini düşürüyor. Bu yüzden bizim sağlıklı yaşam için çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.” dedi.
“Sağlıklı yaşam için harekete geç” sloganı ile başlatılan çalışmaya İpekyolu Belediyesi web sitesinden, online katılım formunu doldurarak kayıt gerçekleştiriliyor.
Yapılan çalışma ile kadınların hedeflediği kiloya ulaşanlara İpekyolu Belediyesi tarafından sürpriz hediyeler verilecek. Kadınlara yönelik yapılacak olan çalışmaların son kayıt tarihi ise 30 Ocak 2023 olarak belirlendi.
Online Kayıt Adresi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejLmlZBOJYNjRY1ecqto-k_0UtaA9hDh9SHfvi7za4bKNieg/viewform