Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ TARİHİ NE ZAMAN

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları nihai liste sorgulama ekranı, Sağlık Bakanlığı’nın işaret ettiği gün İŞKUR öncülüğünde erişime açılacak. 2024 yılı Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ile 12 farklı meslek dalında 8 bin işçi alımı süreci tamamlanmış olacak. Marangoz, temizlik görevlisi, sıhhi tesisatçı, boyacı gibi pek çok alanda alım gerçekleştirecek olan Sağlık Bakanlığı, işçi alımı kura çekilişini İŞKUR aracılığıyla tamamlayacak.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ TARİHİ

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı yapacak. Çeşitli kadrolardan yapılacak alımlar için kura çekimi 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR işçi alımı kura çekimi Ankara’da noter huzurunda sabah 09:00’da başlayacak ve saat 18:00’de sona erecek.

 

NİHAİ LİSTE NASIL SORGULANIR

Nihai listeler, adaylar tarafından İŞKUR internet sayfası aracılığıyla görüntülenebilecek.

Adaylar İŞKUR bilgileri ile bireysel giriş yaptıktan sonra “İş Başvurularım” alanında yer alan “Nihai Aday Listeleri” bağlantısındaki listeden detaylara ulaşabilecek.

İŞKUR GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAKAN KOCA’DAN İŞÇİ ALIMI KURA AÇIKLAMASI

Sağlık atamaları ile ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlık Bakanlığı’na 27 bin personel alımıyla ilgili ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sözleşmeli pozisyonlara 27 bin çalışma arkadaşımızın herhangi bir mülakat süreci olmadan atamaları yapıldı. Yeni çalışma arkadaşlarımız en kısa sürede atama süreçleri tamamlanarak görevlerine başlayacak ve bize güç verecekler” dedi. Öte yandan Bakan Koca, İŞKUR üzerinden, noter huzurunda mülakatsız 8 bin işçi alımının da yapılacağını açıkladı.