Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda Selin vurduğu mahallede fidan dikimi yapıldı

Van’da geçtiğimiz aylarda sel

Van’da geçtiğimiz aylarda sel felaketinin yaşandığı İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesinde fidan dikimi yapıldı.

 

 

İpekyolu Belediyesi, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı nedeniyle fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Bostaniçi Mahallesi Fahrettin İnan Parkı’nda yapılan fidan dikim etkinliğine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, belediyede görevli birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Fidan dikim etkinliğiyle ilgili konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “Bugün 11:11 saat 11’de cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile tüm Türkiye’de fidan dikme etkinliği olmakta. Her bir fidanın geleceğe gençlerimizi taşıyacağı geleceğe dünyamızı taşıyacağımız bir etkinlik olarakbakıyoruz. Her bir fidana, dünyamızı korumak amacıyla dünyaya renk verecek bir umut olduğu noktasında bakıyoruz. Sadece fidan dikme etkinlikleriyle değil, sadece ormanlarımızı arttırmakla değil aynı zamanda mevcut ormanlarımızı koruma noktasında da hepimize çok büyük bir görev düşüyor. Çevremizi korumaya devam etmeliyiz. Sürdürülebilir bir dünya, sürdürülebilir bir çevre için üzerimize çok büyük bir görev düşüyor. Gerek orman yangınlarına karşı insanlarımızın, vatandaşlarımızın duyarlılığı gerekse bizim bu tür faaliyetlerde orman varlığımızı ve ağaç varlığımızı arttırmaya yönelik faaliyetlerimiz inşallah Türkiye’yi daha yaşanabilir daha yeşil bir ülke olarak geleceğe taşıyacaktır” dedi.
Ağaçlandırma etkinliğine katılan öğrenciler ise kendilerine ait bir fidan olduğu için  mutlu olduklarını ifade ederken fidan dikim etkinliklerinin sıklıkla yapılması gerektiğini söylediler.