Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDAN DEPREM BÖLGESİ’NE KONTEYNER DESTEĞİ

Van’ın İpekyolu Belediyesi, deprem

Van’ın İpekyolu Belediyesi, deprem felaketinin hemen ardında bölgeye yönelik başlattığı yardım seferberliğini sürdürüyor.
Afetin yaşandığı ilk günden itibaren yardım kampanyası düzenleyen İpekyolu Belediyesi, deprem bölgesine gönderilmek üzere 30 konteyner yardımında bulundu.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, toplanan yardımların AFAD ile koordineli bir şekilde bölgeye aktarıldığını yine bölgede arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra yardım kolisi, kıyafet, battaniye, hijyen setleri, su gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra konteyner yardımında da bulunduklarını kaydetti.

 

WhatsApp Image 2023 03 14 at 08.25.15

İLK GÜNDEN İTİBAREN BÖLGEDEYİZ
Konteynerlerin üretildiği ve hazırlandığı ve bölgeye sevk için tırlara yüklendiği alanda incelemelerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, “İpekyolu Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Deprem anından itibaren tüm imkanlarımızı bölge için seferber ettik. Diğer taraftan deprem bölgelerinden ilçemize gelen hemşehrilerimizi de ilçemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz yardım ve desteklerimizin yanı sıra toplamda 30 adet konteyneri deprem bölgesindeki hemşehrilerimize göndermek üzere yola çıkardık. Kurulan konteyner kentlerde Van’ın İpekyolu Belediyesi’nin konteynerleri de yer alacak. Yaraları hep birlikte saracağız. Tüm vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyoruz.” diye konuştu.