Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDAKİ KADINLAR KUŞAKLAR ARASI BULUŞMALARDA BİR ARAYA GELDİ

İpekyolu Belediyesi Kadın ve

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kuşaklar Arası Buluşmalar: Kadından Kadına İlham Veren Başarı Hikayeleri konulu seminer düzenledi.
Van’da bir otelin toplantı salonunda Tuşba Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen toplantıya İpekyolu ilçesindeki lise öğrencileri ile alanında uzman kadın meslek grupları katıldı.
İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Öznur Erdoğan’ın yanı sıra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü, Fiziki Coğrafya Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Avşin, Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra Gümüş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Yörük, Avukat Sevilay Kurşunluoğlu ile Van Sanayici ve İş Kadınları Derneği (VASİKAD) Başkanı Özge Burak Değer’in konuşmacı olarak katıldıkları seminerde tüm konuşmacılar meslek hayatlarındaki başarı serüvenlerini katılımcılarla paylaştılar.
İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman böyle bir seminere katıldıkları için tüm konuşmacılara teşekkür ederek, öğrencilerin kendilerine yol haritası seçmeleri gerektiğini vurgulayarak hedeflerine ulaşmak için yoğun çaba göstermelerini ve tercihleri doğrultusunda ilgili kurumlarla görüşmelerini tavsiye etti bu vesileyle de tüm katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Özellikle lise öğrencilerinin kendilerine açık kariyer seçenekleri hakkında bilgi edinebilmeleri amacı ile düzenlenen seminer programında konuşmacıların kendi hayat hikayelerini katılımcılarla paylaşmaları özellikle öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.
İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü seminer vesilesi ile bir araya gelen tüm katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli hediyeler verdiler.
Program sonunda ise tüm katılımcılarla ikramlıklar eşliğinde sohbet havasında günün değerlendirilmesi yapıldı.