Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın eğitime ve öğrencilere yönelik sağladığı destekler devam ediyor.
İlçede üniversite sınavına girecek öğrencilerin yaz tatillerini kapsamlı ve verimli bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla İpekyolu Kaymakamlığı ve Belediyesi destekleriyle hazırlanan ücretsiz yaz kursu hizmeti başlatılıyor.
Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT), Yabancı Dil Testi (YDT) öğrencilerine destek olmak amacıyla oluşturulan yaz kurs programlarından mezun gençler tamamıyla ücretsiz olarak faydalanabilecek.
Sınırlı kontenjanlarla verilecek olan kurslardan faydalanmak isteyen öğrencilerin, Van ili İpekyolu ilçesi sınırlarında ikamet etmeleri yeterli olacaktır. Birinci dereceden şehit ve gazi yakınları (anne, baba, kardeş) ise hiçbir koşul aranmadan ücretsiz yaz kursundan faydalanabilecektir.
Ön başvurular 15 Haziran 2023 tarihinde başlayacak olup, başvurular online veya şahsen yapılacaktır. Kursların ön başvuru tarihlerinin son günü ise 22 Haziran 2023 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecek.
Online Başvuru Adresi:
https://e-kurs.meb.gov.tr/Main.aspx
Şahsen Başvuru Adresi: Bahçıvan Mahallesi Sıhke Caddesi İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve
Dayanışma Vakfı Binası 4. Kat İpekyolu/VAN
Başvurularını belirtilen tarihler arasında yapmayan öğrencilerin kaydı dikkate alınmayacaktır.
Ön kayıtlar değerlendirilmeye alındıktan sonra kontenjana giren öğrenciler bilgilendirilecek, kesin kayıt için bazı evraklar talep edilecektir.
Kesin kayıt için istenilecek evraklar;
1. Diploma Fotokopisi
2. 1 Adet Fotoğraf