Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA METRUK YAPILARIN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırlarında

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra yıkılma tehlikesi bulunan metruk yapıların yıkımını sürdürüyor.

Kullanılamaz hale gelen, terk edilerek can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapılar, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından muhtarlarla birlikte tespit edilerek kayıt altına alınıyor. Ardından yıkım için gerekli yasal işlemler yapılarak, yıkım programı oluşturuluyor.
Kırsal ve merkez mahallelerde bulunan yapılar, belediye ekiplerince gerekli güvenlik tedbirleri alınarak kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Ekipler, bir yandan yıkım çalışmalarına devam ederken, bir yandan da metruk yapı tespit çalışmalarına devam ediyor.
Bugüne kadar ilçe sınırlarında bulunan 74 adet metruk yapının yıkımı gerçekleşerek, çevreye ve vatandaşlara zarar teşkil edecek yapılar ortadan kaldırdı.
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sezon boyunca vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler doğrultusunda tespit ve yıkım işlemlerini sürdürmeye devam edecek.