Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA “KAMU İHALE KANUNU VE DEVLET İHALE KANUNU” EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İpekyolu Belediyesi Plan ve

İpekyolu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Teknik Destek Programı kapsamında başvurusunu gerçekleştirmiş olduğu “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu” isimli eğitim projesinin kabulü ile belediye personellerine eğitim semineri düzenledi.

Belediyenin 7. kat konferans salonunda düzenlenen sertifikalı eğitim semineri programı; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü, Bütçe Mali Planlama Anabilim Dalı, Akademisyen Prof. Dr. Duran Bülbül tarafından veriliyor.
Eğitim semineri programına belediyede Kamu İhale Mevzuatı ve uygulamalarını öğrenmek isteyenler, mal ve hizmet alımı ile yapım işleri ihalelerinden sorumlu personeller, müdürler ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Eğitim programında Prof. Dr. Duran Bülbül; 4734 ve 4735 sayılı Kamu İhale Kanunu ile 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu mevzuatı hakkında genel bilgiler verirken, teknik şartname hazırlanmasında dikkat edilmesi gerekenler, mal alımı ihaleleri, muayene ve kabul işlemleri, ihaleye katılımda yeterlilik kriterleri, doğrudan temin yönteminin genel mevzuatı ile bu yöntemin Türk kamu alımları içindeki büyüklüğünden genişçe söz ediyor.

Soru cevap ve örnekleme yöntemiyle süren eğitim programında kamu alımı sürecinde görev alan kamu görevlilerine, gereksiz detaylara girmeksizin ve mevzuat karmaşasına dalmaksızın olabildiğince süreç odaklı bir anlatımla, ilgili süreçte yerine getirilecek mevzuat hükümleri ile uyulması gereken temel kurallar, anlatılıyor.
Günde toplam 6 saat süren eğitim, 24 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek ve eğitim sonunda toplam 70 katılımcıya eğitim sertifikası verilecek.