Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARINDAN PROJE OLUŞTURDULAR

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçe sınırlarında toplanan atıklar geri dönüşüme kazandırıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning 2023-2024 projesi kapsamında İki Nisan İlkokulu öğretmenleri belediyemiz tarafından toplanan atıkları geri dönüşüme kazandırarak iki ayrı projeye imza attı.
İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman’a Tülin İlgün, Ezgi Kanat koordinatörlüğünde yürütülen “Atmıyorum Hayata Katıyorum” projesi ile Betül Esra Yüksel, Nazan Enteroğlu ve Emine Akkuş koordinatörlüğünde yürütülen “Eski Kıyafetlerle Oyuncak Yapmak” projelerinin tanıtımları yapılarak desteklerinden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleşti.
Birçok farklı ülkenin ortaklığında düzenlenen projelerde ilçemizi İki Nisan İlkokulu öğretmenleri temsil ederken bu projelerle öğrencilere çevre bilinci aşılanarak geleceğe ve ekonomiye yatırım yapılacak.
Proje koordinatörler, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman’a makamında desteklerinden dolayı teşekkürlerini bildirirken Başkan Yardımcısı Kahraman da öğretmenlerden projenin detayları hakkında bilgi alarak, emeklerinden dolayı tebrik etti.
Yeşil kuşak projesi ile hizmet veren İpekyolu Belediyesi her gün ilçe genelinde 70 araç ve 350 personelle 5 bin noktada temizlik hizmetlerini sürdürürken günlük 450 ton civarında çöp ve katı atık toplama işlemi gerçekleştiriyor. Yanı sıra merkez ve en yoğun kullanılan mahallelerde de Mobil Atık Getirme Merkezlerindeki dönüşümlerle tüm canlıların ortak yaşam alanı olan doğanın ekolojik dengesinin gözetilmesi ve doğa ile uyumlu bir toplumsal yaşamın geliştirilmesi için hizmetler sürdürülüyor.
Proje tanıtımında kentte ciddi anlamda çöp atma problemi olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Kahraman atıkların geri dönüşüme kazandırılması hususunda vatandaşlara büyük bir emek ve özveri düştüğünü ifade ederek en güzel temizliğin kirletmemek olduğunu bildirdi.