Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLUNDA GEÇ KALMA, SAĞLIKLI KAL!

İpekyolu Belediyesi Kadın ve

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde meme kanseri farkındalık programı düzenlendi.
‘01-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’ kapsamına Geç Kalma, Sağlıklı Kal! mottosuyla düzenlenen programa İl Sağlık Müdürü Muhammed Tosun, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman, Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak Atatürk Sanat Galerisi önünde bir araya gelen kadınlar, farkındalık oluşturmak amacıyla İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi önünden, ilçe sınırlarındaki bir otelin önüne kadar yürüdü. Otelde ‘Geç kalma sağlıklı kal’ mottosuyla düzenlenen ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, İpekyolu Belediyesi’nden Şeyda Dışarılı’nın moderatörlüğünde düzenlenen söyleşi ile devam etti. Söyleşi programında Van YYÜ. Dursun Odabaş Tıp Merkezi Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Nurşen Toprak, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi İskan Çallı ve İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra Gümüş; meme kanseri, erken teşhis, radyolojik görüntüleme teknikleri, kendi kendine muayene, KETEM, kanserden korunmanın yolları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Soru cevap şeklinde süren söyleşi programında tüm katılımcılara İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ücretsiz muayene çeki hediye edildi.
Ayrıca programın sonunda İpekyolu Belediyesi tarafından tüm katılımcılara çeşitli ikramlıklar verilerek katkı sunan hocalara da plaket ve fincan takımı hediye edildi.