Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA EĞİTİM VE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın Başkanlığında Selahaddini Eyyubi Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda çocukların eğitim süreçlerinin güvenliğine ilişkin koruyucu önleyici hizmet ve tedbirlerin arttırılmasına yönelik iş birliği toplantısının ikincisi gerçekleşti.

Toplantıda 2022-2023 eğitim-öğretim yılında İpekyolu ilçe genelinde güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim ortamı sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.
Ayrıca toplantıda okul güvenliği yönetim ekibi, okul geçidi görevlisi, öğrenci ve velilere yönelik işi birliği ve koordinasyon sağlanması, ulaşım takibi ve denetimi, madde bağımlılığı ile mücadele, rehberlik ve psikolojik destek, okul veli iş birliği konuları da ele alındı.

Toplantıda İlçe jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından brifing verildi. Bilgilendirme toplantısına, ilçedeki okul idarecileri, öğretmenler ve Şerif Onat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü katıldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aydın, İpekyolu’nun son yıllarda eğitim-öğretim açısından önemli mesafeler aldığını ifade ederek, güvenli bir eğitimin sağlanması için, gerek okullarda gerekse okul çevrelerinde öğrencilerin aileleri, velileriyle görüşerek gerekli tedbirlerin alındığını, öğrenci güvenliğini sağlamanın eğitiminde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekti.
Toplantıda Etüt Van Projesi hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Başkan V. Aydın, “Eğitim alanında yapılan çalışmalar arasında en kapsamlı ve önemli projelerden biri Etüt Van projesi. Proje kapsamında kurs merkezlerimizde öğrencilere eğitim veriliyor. Proje kapsamında, hedefimiz Van’ın akademik başarısını 5 yıl içerisinde ilk 5’e çıkarmak. Etüt Van Projesi ile öğrenciler öğretmenlerle ders işleme imkanı buluyor. Seviye belirleme sınavları ile sınıfları belirlenen öğrencilere seviyelerine uygun ücretsiz kaynak desteği sağlanıyor. Alanında uzman kadroların görev aldığı etüt merkezlerinde, proje süresince akademik sınavlara yönelik başarı odaklı eğitim ve eğitim koçluğu desteği veriliyor. Belirli periyotlarla deneme sınavlarının yapıldığı merkezlerde, öğrenciler bol bol test çözme imkanı da buluyor.” dedi.