Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA ASFALT SEZONU BAŞLADI

İlçenin Halilağa Mahallesi’nde bulunan

İlçenin Halilağa Mahallesi’nde bulunan Eski Kale Yolu ile Melen Caddesi arasında kalan yolların asfaltlama işlemi başladı.

Asfaltlama çalışmalarının başlamasıyla birlikte bölgedeki sakinler yol sorunundan kurtulmanın sevincini yaşıyor. Yapılan çalışma ile birlikte yollar daha güvenli ve konforlu hale gelecek.
Toplamda 2 kilometre uzunluğundaki yol güzergahı, yerleşim yerlerini birbirine bağlıyor ve bölgedeki ulaşımın sık sık kullanılan rotalarından biri haline geliyor. Bölgedeki yol sorununu çözmek için yapılan asfaltlama çalışması, sürücülerin rahat bir şekilde seyahat etmelerine imkan sağlayacak.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın yaptığı açıklamada, “İlçemizde yolların durumunu düzeltmek ve daha güvenli hale getirmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Halilağa Mahallesi’nde bulunan yolların bu yıl asfaltla buluşması için çalışmalarımız başladı. Yapılan çalışmanın ardından bölgedeki trafik akışının daha düzenli ve güvenli hale geleceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
Bölge sakinler ise yapılan çalışmadan memnuniyetlerini dile getirirken, asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ulaşımın daha konforlu hale geleceğini belirtti.
Asfaltlama sezonunun açılmasıyla birlikte İpekyolu ilçesindeki yolların sorunlarının çözüme kavuşması hedeflenirken, 2023 yılı asfalt sezonunda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz toplamda 75 bin metrekare asfaltlı yolu ilçeye kazandıracak.