Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NDA 2023’ÜN İLK MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İpekyolu Belediyesi katılımcı demokrasinin

İpekyolu Belediyesi katılımcı demokrasinin örneklerinden biri olarak, mahalle muhtarlarının kent yönetiminde daha fazla söz sahibi olması amacıyla Muhtarlar Toplantısı’nın, 2023 yılındaki ilk programını kırsal mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya; VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan ve ilgili Daire Başkanları, İlçe Jandarma Komutanı, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Sistem İşletme Müdürü ile Yatırım Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

Toplantıda muhtarlar, mahalleleri ile ilgili alt ve üst yapı, içme suyu, tarımsal sulama, aydınlatma, okul ve ibadethane onarımları gibi konularda taleplerini dile getirdiler.
Toplantı açılışında konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, 2022’de İpekyolu’nda her alanda gerçekleştirilen çalışmalardan bahsederek Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında da alt yapıdan üst yapıya, eğitimden sağlığa, sosyal ve kültürel çalışmalar gibi bir çok alanda çalışmaların devam edeceğine değinerek, kırsal mahallelerde ihtiyaç duyulan tüm hizmetlerin yerine getireceğini ifade etti.

WhatsApp Image 2023 01 25 at 16.11.34

Başkan V. Aydın; “Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek, hızlı ve etkili çözüm üretmek amacıyla Muhtarlar Koordinasyon Toplantıları’nı sık sık düzenliyoruz. Bu toplantıda özellikle alt yapı ve üst yapı kuruluşlarımızla sizleri bir araya getirerek, ihtiyaç duyulan hizmetlerin birinci elden muhataplarına ulaşmasını ve bu doğrultuda çözüm üretmeyi uygun bulduk. Bu bağlamda sizlerin taleplerini dinleyen ve gerekli notlarını alan, çözüme kavuşturan ilgili paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum. İpekyolu Belediyesi olarak her zaman muhtarlarımızın yanında olduk. Mahalle muhtarları olarak sizler de mahallenizdeki hemşehrilerimizin talep ve önerilerini her zaman bizlere ulaştırıyorsunuz. Koordineli bir şekilde bundan sonra da ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. Toplantıya katılan kırsal mahalle muhtarları da kendilerine bu fırsatı sağlayan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın başta olmak üzere, tüm kurum temsilcilerine teşekkürlerini dile getirdiler.