Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU’NA MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ KURULDU

İpekyolu Belediyesi tarafından çevre

İpekyolu Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün olan atıkları ekonomiye kazandırmak amacıyla Mobil Atık Getirme Merkezi kuruldu.

İlçenin 50 mahallesinde her gün dur durak demeden yoğun bir çalışma sergileyen İpekyolu Belediyesi, geri dönüşüm konusunda örnek çalışmalar yaparak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyor. Mobil Atık Getirme Merkezi ile ambalaj atıkları, cam atıkları, pil atıkları, elektrik ve elektronik atıklar, bitkisel atık yağ gibi 7 farklı sınıfta atıkların depolanması hedefleniyor.

Başkan V. İhsan Emre Aydın, geri dönüşümün çevreye, geleceğe ve ekonomiye katkısının bilincinde olan İpekyolu halkından atıkları doğru şekilde ayrıştırması ve geri dönüşüm tesisine bırakması konusunda daha duyarlı olmalarını talep etti. Belediye olarak gerçekleştirdikleri çevre çalışmalarına da vurgu yapan Başkan V. Aydın, ilçe genelinde bulunan okullara geri dönüşüm kutuları bıraktıklarını ve kamu kurum ve kuruluşlarını da kapsayan geniş bir çalışma yürüttüklerini belirtti. İpekyolu Mobil Atık Getirme Merkezleri, merkez ve en yoğun kullanılan mahallelerde konumlandırıldı. Aydın, yürütülen çalışmaların ilçeye hayırlı olmasını diledi.