Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU BELEDİYESİ’NİN VİZYON PROJELER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İpekyolu Belediyesi, çocukların gelişimine

İpekyolu Belediyesi, çocukların gelişimine ve mutluluğuna yönelik vizyon projeleri arasında yer alan Çocuk Akademisi ve Çocuk Eğlence Merkezi için inşaat çalışmalarını hızlandırdı. Yapımı kısa süre önce başlayan iki merkez için birçok çalışma eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Çocuk Akademisi’nin, çocukların okul dışında gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yapıldığını belirten Kaymakam ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Akademide eğitim gören çocuklar, bireysel alanda gelişimlerini arttıracak birçok farklı aktivitede yer alacak. Bilişim ve Teknoloji, Yabancı Dil, Dikkat Toplama, Tasarım ve Beceri, Lego Oyun Odası, Kütüphane, Müzik Atölyesi, Çocuk Yaratıcı Drama Atölyesi, Düşler Atölyesi, Bale, Jimnastik, Teknik Hacimler gibi konularda eğitim verilecek ve çocukların yeteneklerine göre bireysel programlar oluşturulacak.” Dedi.

Çocuk Eğlence Merkezi ise özellikle ailelerin çocuklarını eğlendirmek için ihtiyaç duyduğu bir alan olarak tasarlandı. Kapalı alanda birçok farklı oyun alanının yer alacağı merkezde, çocukların eğlenerek öğrenmeleri hedefleniyor. Ayrıca merkezde düzenlenecek etkinlikler ile de çocukların sosyal becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Ipekyolu Belediyesi’nin bu projeleri ile çocukların hayatına katkı sağlaması hedefleniyor. Yapılan açıklamada inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediği ve projelerin en kısa sürede tamamlanarak açılışının gerçekleştirileceği belirtildi. Çocukların eğitim ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak bu merkezler, İpekyolu’ndaki çocuklar için çok değerli birer mekan olarak yer alacak.