Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU BELEDİYESİ TİYATRO KULÜBÜ KURULDU

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren İpekyolu Belediyesi, milli ve manevi değerlerine bağlı sanatsal etkinlikleri sevdirmek amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ‘İpekyolu Belediyesi Tiyatro Kulübünü’ kurdu.

 

Belediye bünyesinde kurulan tiyatro kulübü, ayrıca çocukların ve gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine de katkı sağlayacak.
Bir çok proje ve yatırımın yanı sıra kültür ve sosyal alanlarda da etkinlik düzenleyen İpekyolu Belediyesi, tiyatro aracılığıyla milli ve manevi değere sahip nesillerin yetişmesini hedefliyor. Bu kapsamda tiyatro kulübü üyelerine Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı, Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Adnan Tönel tarafından eğitim verildi.

 

Kültür sanat alanında Van’a değer katmaya devam eden İpekyolu Belediyesi, Prof. Dr. Adnan Törel aracılığı ile Bertolt Brecht’in oyuncuya ve seyirciye ufuk açan metodu Gestus normu hakkında verilen konferansta, gönüllülere uygulamalı gestus tabloları egzersizleri yaptırarak; sahne sanatları, oyunculuk, reji alanlarında da bilgilendirmelerde bulundu.