Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İPEKYOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SATRANÇ TURNUVASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak

İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bilinen satranç sporunun daha geniş kitlelere yayılması ve bu spora olan ilginin daha fazla artması amacıyla düzenlediği satranç turnuvası sona erdi.
İpekyolu Belediyesine bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Satranç Turnuvası”  15 Aralık 2022 tarihinde başladı. 4 gün süren ve dört ayrı kategoride düzenlenen turnuva İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde düzenlendi.

 

WhatsApp Image 2022 12 19 at 09.05.43
Toplamda 427 kişinin müracaat ettiği turnuvada 14 yaş üzeri erkekler kategorisinde 1. Kazbek Primbetov 2. Burhan Paçal, 3. ise Delil Sabırlı olurken, 14 yaş üzeri kadınlar kategorisinde 1. Nehirgül Erden, 2. Sözbin Kanci, 3. Benazir Yıldız oldu.
14 yaş altı erkek çocuklarında 1.İlyas Timuşev, 2.Yusuf Ay, 3. Kamil Çınar Tüysüz olurken, 14 yaş altı kız çocukları kategorisinde ise 1. Şeyma Utku, 2. Sena Kayacan, 3. ise Zeynep Meryem Tezcan oldu.
4 ayrı kategoride yarışan yarışmacılar zorlu geçen mücadelenin sonunda birinciler 1500 TL, ikinciler 1000 TL, üçüncüler ise 500 TL para ödülüne sahip oldu.