Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürpınar Belediyesinden 48 taziye evine masa ve sandalye desteği

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçedeki taziye

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçedeki taziye evlerine sandalye ve masa desteği veriyor.


Vatandaşın günlük yaşamını kolaylaştırmak amacıyla sosyal belediyecilik anlamında yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Gürpınar Belediyesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatıyla ilçe genelinde çalışma başlatan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü bu kapsamda 48 mahallede bulunan taziye evlerine 2500 sandalye ve 700 masa dağıtıyor.

Mahallelerin nüfusu ve taziye evinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenen masa ve sandalyeler, mahalle muhtarlarına teslim ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, sosyal belediyecilik anlamında her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

Taziye evlerine dağıtılan masa ve sandalyelerin 1. Sınıf kaliteye sahip olduğunu kaydeden Başkan Tanış, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ibadethanelerimiz ve taziye evlerimizin eksikliklerini gideriyoruz. Gerek dini gerekse akraba ve toplum yapısından dolayı bu mekanlar sıklıkla ziyaret ediliyor. Bizlerde Gürpınar Belediyesi olarak cami, taziye ve imam evlerinin bakım ve onarımları ile inşaat işlerine önemli bütçeler ayırıyoruz. Bu yıl Ramazan ayıyla birlikte 48 mahallemizde dağıtımına başladığımız masa ve sandalyelerin sayısını daha da artırarak inşallah sonbaharda tüm mahallelerimizi kapsayacak şekilde genişleteceğiz. Burada özellikle muhtarlarımıza bir çağrım var. Taziye evleri için verdiğimiz masa ve sandalyeler amacı dışında kullanıldığında maalesef kırılmalar ve kayıplar yaşanıyor. Bu konuda muhtarlarımızın duyarlı ve anlayışlı olmasını bekliyor, onlara gereken her türlü desteği veriyor ve vermeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.