Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürpınar Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçe

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçe genelinde etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Meteorolojik uyarılar doğrultusunda tüm tedbirlerini önceden alan Gürpınar Belediyesi, gece saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte harekete geçerek, ilçe genelindeki ana arter ve ara arterler ile mahalle ve mezra yollarında yol temizleme çalışması yürüttü.
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ana arterle başta olmak üzere ulaşımın sürekli açık kalması için yoğun çaba sarf ettiklerini ve mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
Başkan Tanış, “Ekiplerimiz mahalle ve mezralarımızın yolunda biriken kar yığınlarını temizliyor. Zorlu coğrafyada vatandaşlarımızın olumsuz durumla karşılaşmaması için ekiplerimiz sürekli teyakkuz halinde. Acil ve hasta vatandaşlarımızın ulaşımı için kamu kurumlarımız ile koordinasyon ve işbirliği içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın önümüzdeki günlerde özellikle don riskine karşı tedbirli olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.