Van escort

DOLAR28,9368% 0.04
EURO31,2866% -0.57
STERLIN36,4942% -0.73
FRANG33,0799% -0.51
ALTIN1.880,29% -2,28
BITCOIN1.198.0874.343

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Tanış yayımladığı mesajında 11 ayın sultanı olan Ramazan ayına bir kere daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışmanın yoğunluk kazandığı, manevi ferahlığın tüm dünyayı kapladığı, feyiz, bereket, af ve mağfiretlerle dolu bir ay olduğunu söyledi.

Mesajında, Ramazan ayında deprem bölgesindeki depremzedeleri yalnız bırakmayacaklarını söyleyen Başkan Tanış, “Büyük bir manevi değere sahip olan Ramazan ayında yoksulları, yetimleri, düşkünleri, yaşlıları, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, hastalarımızı yalnız bırakmayacağız. Özellikle depremzede vatandaşlarımızın yanlarında olacağız. Onları hatırlamak, acılarını paylaşmak hepimizin insani görevi olup, sıcak ilgi ve şefkatimizi onlara hissettirmek bu Ramazan ayındaki en önemli sorumluluklarımız arasında yer alacaktır. Bu kapsamda 1 ay boyunca 1000 kişilik iftar yemeği vereceğimiz Malatya’da hazırlıklarımız devam ediyor. Birlik ve beraberliğimizin hiç olmadığı kadar güçlendiği ve kenetlendiği bu zor günlerde Gürpınar Belediyesi olarak her türlü sorumluluk ve çalışmayı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Bu vesileyle Yüce Rabbimden bir kez daha depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabırlar, acılı ailelere başsağlığı diliyorum. Bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın; başta Gürpınarlı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini yüce Mevladan niyaz ediyorum.”