Van escort

DOLAR28,8968% -0.08
EURO31,2093% -0.52
STERLIN36,4183% -0.43
FRANG33,0287% -0.32
ALTIN1.875,33% -0,49
BITCOIN1.273.9255.153

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Tanış, mesajında, On bir ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif’i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesine erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak yaşadıklarını ifade etti.
Başkan Tanış, mesajında, “Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın da sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Kadir Gecesi; Yüce Rab’bimizin yeryüzüne tecelli ettiği, bizlere huzur ve kurtuluş vadeden manevi bir fırsat gecesidir. En güzel rehberimiz Kur’an-ı Kerim, Kadir Gecesinde Allah katından bizlere armağan edilmiştir. Kuran-ı Kerimi okumak, anlamak, yaşamak ve tüm dünyaya onun hikmet yüklü mesajlarını anlatmak en önemli ve ulvi sorumluluğumuzdur.
Kadir Gecesi
Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevginin, saygının, hoşgörünün, dostluk ve kardeşliğin hâkim kılınmasını sağlayarak yetimlere, kimsesizlere, fakir ve düşkünlere yardımda bulunmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabildiğimiz herkese açmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin başta İslam dünyası olmak üzere milletimizi ve hemşerilerimizi kuşatmasını temenni ediyor, Yüce Mevla’dan bizleri Ramazan Bayramı’na eriştirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.