Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edremit Belediyesi deprem bölgeleri için seferber oldu

Van’ın Edremit Belediyesi dün

Van’ın Edremit Belediyesi dün gece saatlerinde meydana gelen ve 10 il’de büyük yıkıma neden olan depremin yaralarının sarılması için seferberlik başlattı.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından Edremit Belediyesi’nin olası afetlere müdahale için kurduğu Arama Kurtarma Ekibi deprem bölgelerine sevk edildi. Edremit Belediyesi Makine İkmal Kampüsü’nde hazır bekleyen EDAK ekibini uğurlayan Edremit Kaymakamı Yücel Erdem ve Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, yaşanan depremden duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Meydana gelen felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet dileyen Erdem ve Say, birlik ve beraberlik içerisinde ülke olarak bu zor günleri de atlatacaklarını kaydetti.

1 4

-“Şimdi Dayanışma Zamanı’

EDAK ekibi, yapılan konuşmaların ardından Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi’ne gitmek üzere dualar eşliğinde uğurlanırken, Edremit Belediyesi aynı zamanda yardım kampanyası da başlattı. ‘Şimdi Dayanışma Zamanı’ sloganı ile deprem bölgesi için kampanyaya start veren Edremit Belediyesi battaniye, uyku tulumu, ısıtıcı, kışlık kıyafet, mont, kazak, çorap, ayakkabı, bot, bere, eldiven, hijyen seti, çocuk bezi, gıda kolisi ve jeneratör gibi yardımların yapılacağını duyurdu. Vatandaşların yardımlarını teslim edebileceği yerleri de belirleyen Edremit Belediyesi, Şabaniye Mahallesi Şabaniye Parkı, Erenkent Mahallesi Aile Toplum Merkezi ve Edremit Kent Merkezi olarak da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak belirledi.