Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edremit Belediyesi 27 kamyon yardım filosu ve personeli ile bölgede

Van’ın Edremit Belediyesi, Kahramanmaraş’ın

Van’ın Edremit Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan ilçesi merkezli 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, depremden etkilenen Malatya’ya, 27 kamyondan oluşan yardım aracı, personel ve malzeme sevkiyatı gerçekleştirdi.

6 Şubat günü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile Elbistan ilçesinde yaşanan ve 10 ilde yıkıma neden olan iki yıkıcı depremin ardından deprem bölgelerine yardımlar devam ediyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Edremit’te de depremin ilk saatlerinden itibaren bölgeye çok sayıda arama kurtarma personeli ile iş makineleri ve yardım malzemeleri gönderildi. Tüm birimleri ile teyakkuza geçen Edremit Belediyesi, depremin yaşandığı ilk günden itibaren şuana kadar, 171 bin 605 koli gıda, 3375 battaniye, 423 ısıtıcı, 1000 adet yorgan, 4349 koli kışlık kıyafet giyecek ve ayakkabı, 5 adet çadır, 11 kişilik arama kurtarma ekibi, 2 koordinatör, 17 destek personeli, 27 iş makinası (İtfaiye, kırıcı-yükleyici, vinç, yardım tırı ile diğer araçlar), 1496 koli çocuk bezi, 56 koli hijyen paketi, seyyar mutfak, 30 adet tüp, 3 adet yemek kazanı, 2 adet ocak, 7 adet halı, 2 yakıt tankeri, 3 adet fırın, 1 adet kazan 2 adet konteyner sevk etti.

-Edremit Belediyesi 2’si Yakıt Tankeri Toplam 27 Kamyonluk Araç Filosu İle Bölgede

Deprem bölgesine gönderdiği seyyar mutfak ve gereçlerle çorba ikramlarına da başlayan Edremit Belediyesi’nin 27 araçtan oluşan yardım filosu 8 tır, 7 kamyon, 5 kamyonet, 2 transit, 2 yakıt tankeri, 1 minibüs, 1 pikap ve 1 adet ise çekici-dorse’den oluştu.

-Kardeş Aile Projesi Başlatıldı

Öte yandan depremzedeler için ‘Kardeş Aile Projesi’de başlatan Edremit Belediyesi, vatandaşlara yardımlarını belirlenen noktalara teslim etmeleri konusunda ise çağrını sürdürüyor. Yardımların Şabaniye Mahallesi Şabaniye Parkı, Erenkent Mahallesi Aile Toplum Merkezi ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bırakabilecekleri vurgulandı.