Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KASAP VE ŞARKÜTERİLERİ DENETLEDİ

Van Büyükşehir Belediyesi, kent

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan kasap ve şarküterileri denetledi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinasyonunda Ramazan ayında arttırılan denetimler sürüyor. Bu kapsamda Ticaret İl Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla kent merkezinde hizmet veren kasap ve şarküteriler denetlendi.

Vatandaşların kaliteli ve hijyenik ürünlere ulaşması ve olası fahiş fiyatların önüne geçilmesi için yapılan denetimlerde ürünlerin son kullanma tarihleri, ürün etiketleri, genel hijyen kuralları, ilaçlama ve işletme ruhsatları tek tek kontrol edildi. Yapılan kontrollerde genel hijyen kurallarına uymadığı ve son kullanma tarihi geçmiş ürün bulundurduğu belirlenen bazı işletmelere cezai işlem uygulanırken, hijyenik koşullarda saklanmayan ve son kullanma tarihi geçmiş ürünlere ise imha edilmek üzere el konuldu.

Ayrıca yapılan denetimlerde şap hastalığından dolayı kırmızı et tedariğinde sıkıntı yaşandığı ve bazı işletmelerin fahiş fiyat uygulandığı tespit edilerek, söz konusu işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.

Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlere Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Coşar, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, polis ve zabıta ekipleri katıldı.