Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAHÇESARAY SUBAŞI YOLUNU ASFALTLADI

Van Büyükşehir Belediyesi, Bahçesaray

Van Büyükşehir Belediyesi, Bahçesaray ilçesindeki 3.3 kilometrelik Subaşı Yolu’nu asfaltladı. Doğa harikası olan Subaşı, çok sayıda doğasever, yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

Kent genelindeki yol ağını daha güvenli ve modern hale getirmek için var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, kentteki tarihi ve doğal güzelliklere de ulaşımı kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kent merkezine uzaklığı, engebeli arazi yapısı ve zorlu iklim koşullarıyla öne çıkan Bahçesaray ilçesinde asfalt çalışmalarını devam ediyor. 2023 asfalt programı kapsamında Bahçesaray’daki Subaşı Yolu da sıcak asfalta kavuştu.

Subaşı Yolu’nda genişletme, reglaj, altyapı, sanat yapıları ve dolgu çalışması tamamlanarak sıcak asfalt serimi yapılırken, ayrıca yaklaşık olarak 3 bin 800 ton sıcak asfalt harcanan yol, 6 metre genişliğine kavuştu. Sündüs ve Han Yaylaları güzergahında bulunan Subaşı Yolu, yapılan çizgi çalışması ile daha konforlu hale getirildi.

Ayrıca Subaşı bölgesinde çevre düzenlemesi ve rekreasyon çalışmasının da yapılması planlanıyor.