Van escort

DOLAR28,8917% -0.11
EURO31,2352% -0.44
STERLIN36,4598% -0.32
FRANG33,0235% -0.32
ALTIN1.876,33% -0,44
BITCOIN1.261.6974.088

BELEDİYE BAŞKAN V. AYDIN, İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
BELEDİYE BAŞKAN V. AYDIN, İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, 2023 yılı vizyon projeleri kapsamında Esenler Mahallesinde yapımı devam eden İpekyolu İlçe Halk Kütüphanesi’ne incelemelerde bulundu.

Kütüphane inşaatının devam ettiği Esenler Mahallesi’ndeki projeyi gezen Başkan V. Aydın, yetkililerden bilgi aldı. İpekyolu Kaymakamı İhsan Emre Aydın, kütüphanenin gençlerden yetişkinlere kadar tüm İpekyolu halkı için bir cazibe merkezi olacağını belirtti. Eğitim hayatına büyük katkı sağlayacak olan kütüphane projesinin çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Başkan V. Aydın, kütüphanenin modern ve teknolojik altyapıya sahip olacağını ifade etti.

İlçe halkının eğitimine katkı sağlamak, okuma alışkanlıklarını artırmak ve kültürel faaliyetleri desteklemek amacıyla çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan V. Aydın, en kısa sürede kütüphanenin hizmete açılacağını vurguladı. İpekyolu İlçe Halk Kütüphanesi, çeşitli alanlara sahip bir yapı olacak. Dezavantajlı bireyler için salon, bilgisayar internet odaları, sergi alanları , fitness salonu, çocuk oyun alanı, sinema salonu, masal dinleme alanı, bebek kütüphanesi, derslikler ve konferans salonu gibi birçok bölümü barındıracak. Kütüphane, modern tasarımı ve zengin eğitim materyalleriyle öğrencilere benzersiz bir eğitim imkanı sunacak. Aynı zamanda, yetişkinlerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmelerine ve kültürel alanda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak. İpekyolu İlçe Halk Kütüphanesinin kısa bir süre sonra tamamlanarak ilçedeki öğrencilere ve halka hizmet vermesi hedefleniyor.