Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Tanış, Van Depreminin Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 23 Ekim 2011’de yaşanan Van Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tanış, mesajında, 2011 yılının Ekim ve Kasım aylarında yaşanan iki depremle yitirdiğimiz 644 canı, binlerce yaralımızı ve yüzlerce sönmüş ocağı, derin acı ve üzüntüyle bir kez daha andıklarını belirtti.
Van depremi 12. yili

Van depreminde tüm Türkiye’nin büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirten Başkan Tanış, “Ülkemizin ve ilimizin yaşadığı en acı olaylardan olan Van depreminin üstünden 12 sene geçmiş olsa da bizleri derinden etkileyen felakette yitirdiğimiz canları unutmadık. Acılarımız hala taze, yüreğimiz hala buruk. En çaresiz kaldığımız doğal felaketlerden biri olan deprem gerçeği, bu yılda yüreklerimizde derin acılar bıraktı. Bu yıl yaşadığımız ve “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinde de ne yazık ki binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve onlarca vatandaşımızın da yaralanmasına neden oldu. Bizlerde ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan, deprem ve diğer doğal felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerden korunmak ve meydana gelecek zararları azaltabilmek için afet bilinci oluşturmak hepimizin görevidir.

Yaşadığımız bu depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, depremde yaralanan, yakınlarını kaybeden ve bu elim olaylardan etkilenen tüm vatandaşlarımızın bir kez daha benzer felaketleri ve acıları yaşamamasını temenni ediyorum. Allah devletimizi, milletimizi ve ülkemizi her türlü afetten muhafaza buyursun.” ifadelerini kullandı.