Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Tanış, 23 Ekim Van Depremi Münasebetiyle Bir Anma Mesajı Yayımladı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Van depreminin 11. yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Tanış, mesajında, hafızalarda derin acılar bırakan Van depreminin 11. yıldönümünde hayatını kaybeden 644 canı, binlerce yaralımızı ve yüzlerce sönmüş ocağı, derin acı ve üzüntüyle andıklarını kaydetti.

Van’da bir daha böyle depremlerin yaşanmaması en büyük temennisi olduğunu kaydeden Başkan Tanış, “23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihinde ilimizde meydana gelen ve yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan depreminin üzerinden 11 yıl geçmiş bulunuyor. Şehrimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini alan bu büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve hemşerilerimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. 11 yıl geçmiş olsa da acıları hala yüreğimizdedir. Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi, bu felaketten sonra da birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve şehrimizin yeniden imar çalışmaları için olağanüstü bir gayret göstermiştir.

 

Van depremi 11. yil donumu

Bizler ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan, deprem ve diğer doğal felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerden korunmak ve meydana gelecek zararları azaltabilmek için afet bilinci oluşturmak herkesin asli görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Van depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ilimizde, ülkemizde ve dünyanın hiçbir yerinde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, tüm Vanlı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”