Van escort

DOLAR28,9170% 0.11
EURO31,1769% -0.16
STERLIN36,3419% -0.24
FRANG33,0641% 0.16
ALTIN1.887,35% 0,67
BITCOIN1.278.6640.579

BAŞKAN AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, öğretmenlerin; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek insanlar olduklarını söyledi.

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerin elinde olduğunu kaydetti. Öğretmenlerin görev ve sorumluluklarının çok büyük olduğunu söyleyen Başkan Akman, “Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlerimiz yurdumuzun en ücra köşelerinde, fedakarca çalışmakta, çocuklarımıza yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır” dedi.

Gücünü sevgiden alan ve saygın bir meslek olan öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi köprüsü inşa eden en şerefli mesleklerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bir toplumun kalkınması, toplumun eğitim düzeyi ile orantılı olarak gerçekleşir. Dolayısıyla kalkınmada ve gelişmede de en büyük pay öğretmenlerimizindir. Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ve fedakarlıkla çalışan öğretmenlerimiz, her türlü takdir ve övgüyü ziyadesiyle hak etmektedir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde de öğretmenlerin emeklerinin çok önemli payı olacağının altını çizen Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan ve görevine devam eden tüm öğretmenlerimizin de ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.