Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN AKMAN’IN, ’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Salih

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, öğretmenliğin; gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleği olduğunu söyledi.

’24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, öğretmenliğin; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli bir meslek olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Gece gündüz demeden, ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aşılayan öğretmenlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Öğretmenin; sadece bilgiyi çocuklara aktaran kişi olmadığını ve aynı zamanda onlara hayatı da öğreten bir düşünür olduğunu kaydeden Başkan Akman, “Sevgili öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz” diye belirti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ veciz sözü her şeyi açıkça anlattığını dile getiren Başkan Akman, yarınların kilidini açacak anahtarın öğretmenlerin elinde olduğunu kaydetti. Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere en zor şartlarda dahi, ülkemizin her köşesine ulaşarak görevlerini aşkla yerine getiren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen tüm öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.